☰ Menu Prawe Menu ☰
Urząd Miejski w Pasłęku
Grafika zawierająca herb Urząd Miejski w Pasłęku

Środa 30.12.2020

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Baza przedsiębiorców przekazana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

Informujemy, że zgodnie z art. 66 ust. 1 ustawy z dnia 19 grudnia 2008r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U z 2009 Nr 18, poz. 97), z dniem 23 grudnia 2011r. ewidencja działalności gospodarczej gminy Pasłęk została przekazana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w skrócie CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki. Wszystkie wpisy przedsiębiorców wpisanych dotychczas do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Burmistrza Pasłęka są dostępne na stronie www.ceidg.gov.pl.

W związku z powyższym przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą bądź dokonujący zmianę składają wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wykorzystując profil zaufany bądź podpis elektroniczny lub tradycyjnie, podczas wizyty w dowolnym urzędzie gminy na terenie kraju.

Dzięki nowej, powszechnej ewidencji znikną też zaświadczenia wydawane w dotychczasowej formie – ich miejsce zajmą wydruki komputerowe z centralnej bazy. CEIDG jest ogólnodostępnym rejestrem publicznym, w którym można potwierdzić fakt istnienia przedsiębiorstwa. Jedynym dokumentem wydawanym na papierze będzie potwierdzenie wpisu do CEIDG. Osoby, które będą realizować procedury dotyczące działalności gospodarczej przez Internet – otrzymają potwierdzenie z CEIDG drogą elektroniczną.
 
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 55 248 20 01 w. 51. lub osobistą wizytę w Urzędzie Miejskim w Pasłęku pok. 21.
 

Wytworzył:
Aleksandra Krawiecka
Udostępnił:
Piotr Szczepkowski
(2012-01-25 10:58:12)
Ostatnio zmodyfikował:
Piotr Szczepkowski
(2017-01-26 11:46:31)

 
 
liczba odwiedzin: 6926463

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X